Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

12 września grupa Wiewióki i Zajączki obchodziła w naszym przedszkolu Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Była to doskonała okazja do poruszenia na zajęciach tematyki związanej z higieną mycia zębów oraz zdrowego odżywiania. Dzieci celebrowały to święto w różnorodny sposób. Punktem wyjścia do rozmów o zdrowiu jamy ustnej było opowiedzenie dzieciom czym są zęby, jak należy o nie dbać oraz kim jest dentysta. Podczas zorganizowanych przez nauczyciela zabaw dzieci dowiedziały się również jakie jedzenie jest zdrowe dla zębów, a jakie szkodliwe, co to jest próchnica i jak jej zapobiegać. Ogromnym powodzeniem cieszyły się również aktywności związane z myciem ząbków. \dzieci wykonały rónież prace plastyczne.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej okazał się być bardzo ciekawym, pełnym kreatywnych aktywności dniem, z których dzieci wyniosły nie tylko wspomnienia dobrej zabawy, ale przede wszystkim znajomość podstawowych zasad higieny jamy ustnej.

 

Data dodania: 2023-09-12 20:11:32
Data edycji: 2023-09-21 20:13:38
Ilość wyświetleń: 80

"Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat."

Cytat
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej